Syrenka. Reaktywacja.

Choć nowa, polska syrenka z AMZ Kutno jeszcze nie pojawiła się w sprzedaży, to już teraz jej walory mogą w pełni poznać wszyscy miłośnicy motoryzacji. Oto Syrenka Królowa Szos - czekoladowa pocztówka. Mówimy to z pełnym przekonaniem: nasza czekoladowa syrenka jest na każdą kieszeń.

I tak jak przewidywaliśmy - jej największymi fanami są panowie. Zarówno ci pamiętający legendarną syrenkę, jak i młodzież znająca ten samochód jedynie z opowieści i zdjęć. Co ciekawe, wiele osób zamawia czekoladową syrenkę dla swoich krewnych i przyjaciół, jako prezent z okazji... zakupu pierwszego lub kolejnego samochodu. Efekt jest podobno piorunujący 😉

Bo nie ukrywajmy: nasza czekoladowa syrena dopieszcza wszystkie zmysły: czekoladowo smakuje i pachnie, ma jedwabistą strukturę, a wygląda jak rzeczywista (o co zadbaliśmy na etapie rzeźbienia formy). Jeśli chodzi o zmysł słuchu, to wrażenia zostawmy wyobraźni...

A to garść faktów samochodowych. W 2017 r. syrenka będzie świętować 60. urodziny. Samochód był produkowany w latach 1957–1972 przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie, a od 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Na rynku pojawiło się ponad 500 tys. egzemplarzy (*).

Dziś na polskich drogach niełatwo spotkać syrenę z dawnych lat. Pieczołowicie pieszczone egzemplarze są w rękach fanów. Ich spora grupa spotka się w połowie maja 2016 r., podczas VI edycji Bydgoskiej Syreniady. Na Facebooku organizator zapowiedział, że pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Niedobra wiadomość jest taka, że będzie to ostatnia edycja imprezy.

Najlepsza wiadomość jest z kolei taka, że obecnie dwie firmy produkują samochody nawiązujące stylistyką do syreny - królowej polskich szos. AMZ Kutno produkuje syrenkę, z kolei prawo do używania nazwy AK Syrena posiada AK Motor International Corporation.

Zdradzimy, że już jesienią 2015 r. Czekoladowy Pocztylion miał przyjemność podziwiania z bliska nowej syrenki. Podobno jeszcze w tym roku auto pojawi się w sprzedaży. Trzymamy kciuki, z tkliwością wpatrując się w jej czekoladową siostrę :).

TUTAJ możesz zamówić czekoladową pocztówkę - Syrenkę królową szos.

(*) Źródło: magazyn.allegro.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Zostaw swój komentarz