Historia pewnego domu

Dom Dziecka "Droga" w Wolsztynie ma długą i burzliwą historię. Istnieje w mieście od 1949 r. i w tym czasie wypuścił w świat kilkuset wychowanków. Obecnie "Droga" jest przystanią dla 30 dzieci. Dom ma wielu przyjaciół, doczekał się również czekoladowej pocztówki.

Szczegółowe dzieje wolsztyńskiego domu dziecka można znaleźć na stronie internetowej TUTAJ. Dość powiedzieć, że były to losy burzliwe, nierozłącznie związane z przemianami politycznymi i gospodarczymi w Polsce. Zawsze jednak dzieci miały tam zapewnione warunki jak najbardziej zbliżone do domowych. I tak jest do dzisiaj. Trzydzieścioro wychowanków mieszka w kilkuosobowych grupach, w osobnych mieszkaniach zlokalizowanych w jednym domu. Przy pomocy wychowawców uczą się funkcjonowania w domu, w tym szykowania posiłków.

"Droga" ma wielu przyjaciół i sponsorów, którzy pomagają w niezwykle ważnych sprawach przyziemnych, ale również pamiętają o dziecięcych marzeniach. Nam jest niezmiernie miło, że uczestniczyliśmy w czekoladowym projekcie dotyczącym Domu Dziecka w Wolsztynie. To w naszej czekoladowej pracowni rzeźbiarskiej powstała czekoladowa płaskorzeźba prezentująca architektoniczne piękno "Drogi". Nasz czekoladowy relief prezentuje budynek od frontu, wraz z przyległymi drzewami i ogrodzeniem. Czekoladowa pocztówka Dom Dziecka "Droga" nie jest dostępna w sprzedaży - czekoladowy dom dziecka otrzymują jedynie osoby i firmy sercem z nim związane.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Zostaw swój komentarz